Sandrine Amadou Titi

ANDRINE AMADOU TITI

BIO

*1995|12|12

sandrineamadou12@gmail.com

VYBRANÉ PRÁCE / SELECTED WORKS

2019/2020

-ZIMNÍ SEMESTR-

ŽEHNÁNÍ JÍDLU

Série krátkých videí

2019-2020

Inspirací mi byla má loňská perfomance The Feast, konkrétně
krátký záběr kde žehnám jídlu. Chtěla jsem autenticky dokumentovat alespoň jedno jídlo denně, abych mu požehnala a uvědomila si poté zpětně, jak se stravuji, jelikož se mi často stávalo, že jsem se zapomněla najíst, nechtělo se mi trávit čas vařením či vůbec nad jídlem a zanedbávala jsem se. A protože ještě nežiji pouze z prány, snažím se s tím něco udělat.
V sérii mám v plánu pokračovat.

SWEET DREAMS
28.11.2019
Vašulka Kitchen Brno, Dům umění města Brna

Vašulka Kitchen Brno, Marina Abramovič Po Sebe Neupratuje a ateliér performance FAVU

Kolektivní performance, ke které jsem měla možnost připojit se.

Postprodukované fotografie k pokračujícímu performance fashion projektu APOCALYPSE

Rámečky pod fotografiemi jsou mé vlastní fotografie architektury z cest, některé se objevili v loňském projekt Apeshit.

2018/2019

-LETNÍ SEMESTR-

PROJECT  A P O C A L Y P S E 

Projekt je inspirovaný seriálem American Horror Story Apocalypse, avšak naplněn mou vlastní vizí.

Celý projekt pro mne symbolizuje a navazuje na dlouho řešené téma svobody vyjádření.

Vše začalo performance s obrazem Michael Langdona v ulicích Brna.

Jedná se o performance/modní/music/art projekt.

Za modely, kteří se podílejí, si vybírám osoby, které jsou mi blízké, či je shledávám perfektními pro tento projekt. Jedná se o spolupráci s každým člověkem, ať už perfomeremtanečníkemmuzikantemgrafičkou, či prostě krásnou duší. Mé přání je, aby každý model a zaznamenané video dýchalo osobností daného člověka. I přesto, že vytvořený model je můj, snažím se do něj promítnout a propojit osobnost dané osoby, aby se daná osoba nestávala pouze ramínkem na šaty.

Sama jsem vinná nadbytečným nakupováním a podporováním i fast fashion řetězců, a tak jsem se rozhodla, že modely budou nejen šité a tvořené nové, ale i přetvořené a přešité z oblečení ze second handů či mým vlastním. Mými modely jsou svršky (saka, pláště, bundy, mikiny, přehozy), accesories a masky. Zbytek je modelů vlastních, či dodaný začínající značkou SIAS PASEÉ, se kterou sdílíme vize a spolupracujeme.

Jedná se dlouhodobý projekt. Někteří modelové se momentálně nacházejí mimo Českou republiku, či jsou zaneprázdnění, a jelikož se nejedná pouze o modu, ale kolaboraci a každý se nějak promítne, vyvrcholení toho projektu je plánováno na podzim, pro mě je však velmi důležitý celý průběh.

M I C H A E L   L I V E S

Poslední série seriálu American Horror Story Apocalypse mi přirostla k srdci, vnukla mnoho nápadů a po celý semestr mi byla bohatým zdrojem inspirace. Osud Michaela Langdona a herecký výkon Codyho Ferna mne okouzlil natolik, že jsem nemohla přestat ze série a jeho postavy čerpat, protože je mi to celé nějakým způsobem blízké a nějakým způsobem nikoli.

Celé se to pro mě stalo posledním potřebným stavebním kamenem a návodem, jak propojit mou plánovanou performance módní přehlídku a celý projekt Apocalypse, kde dávám dohromady své dlouho smýšlené vize.

V seriálu je Michael ztělesněním antikrista, já jsem namalovala jeho portrét naopak jakožto svatou ikonu. Inspirací mi posloužili i svaté obrazy Archanděla Michaela. S obrazem jsem poté vyrazila do ulic Brna.

Pro mě performance znázorňovala jistou předzvěst příchodu něčeho většího, mého projektu Apocalypse. Začátek konce. Konec další éry.

Akci jsem pojmenovala Michael Lives jakožto reakci na jeho seriálový osud.

OUTPOST 12 CAN HAVE FUN

Outpost 12- Seven Nation Army Cover

V barvách konceptu projektu Apocalypse jsem natočila hudební cover na píseň Seven Nation Army, která sama o sobě interpretem perfektně konceptuálně do projetu zapadá.

Záznam je nazvaný  Outpost 12 Can Have Fun, protože já i můj přítel, který hraje ve videu na baskytaru jsme  součástí projektu Apocalypse a součástí přeživších ze Základny 12.

THEATRUM MUNDI

Datum konání: 27.4.2019

Místo konání: Veletržní palác

Performance v rámci kolektivní performance Theatrum Mundi.

Zde jsem měla možnost interakce s dalšími performery, což pro mne bylo velmi důležitou a zajímavou zkušeností.

C O S P L A Y

Na postavu si nehraji, JSEM danou postavou.

Cosplay (コスプレ kosupure), a portmanteau of the words costume play, is a performance art in which participants called cosplayers wear costumes and fashion accessories to represent a specific character. Cosplayers often interact to create a subculture, and a broader use of the term „cosplay“ applies to any costumed role-playing in venues apart from the stage.

– Cosplay. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2019-05-23]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Cosplay

Cosplay pro mě představuje to, pod jakým názvem jsem loni perforovala na Přehlídce umění Pokoje- You can do whatever you want, you be whatever you want – doslova.

Cosplay je jedna z mých velkých vášní. Po mé letošní performance zkušenosti na Theathrum Mundi jsme si uvědomila, že pocit, který mám při cosplayování na festivalech je stejný jako při performování mezi perfomery. A při cosplayi na ne-festivalové akci jako při performování obecně, či mezi nezainteresovanými lidmi.

Na postavu si nehraji, já JSEM danou postavou, mně osobně tedy cosplay dává mnoho svobody. Dříve jsem cosplayovala spíše mužské postavy, letos jsem zkusila kromě postavy ženské i takzvaný genderbend. Protože právě úplně vše je možné. A to mě láká.

Ztělesnění slabostí

Záznam krátké performance pro klip Dolphin Dance od kapely OBLIGOD.

—————————————————————————————————-

2018/2019

-ZIMNÍ SEMESTR-

AKCEPTACE

Klauzurní práce 1. stupeň – 1. ročník           2018/2019 – Zimní

Postprodukovaný záznám z performance a živý vstup

Sestřih z performance je inspirovaný vlastním již dřívějším fotografickým ztvárněním.

Jedná se o proces přijetí a vyrovnání se s něčím, co se zdánlivě může jevit jako neakceptovatelné a nutí nás to marně se snažit stále dokola, a procházet stavem popírání. Jedná se o vzorec a sled událostí opakující se v životě stále dokola. K dané knize se váže osobní historie. Postupně jsem si uvědomila, že se symbolický název knihy stává skutečností a i přes proces popírání mi nezbývalo, než danou situaci plně přijmout a posunout se dál, jinam.

Jedná se o proces očištění se od minulosti, zbavení se veškerých negativních sebetrýznivých výčitek a obvinování, či svádění viny.

Tanec symbolizuje osobní výhru a lhostejnou nedotknutelnost.

POKOJE 2018

You can do whatever you want, you can be whatever you want.

Performance vrámci přehlídky umění Pokoje 2018.

Představovala a vyjaďrovala jsem osobu izolovanou od okolního světa, žijící ve své osobní fantazii. Osobu, která miluje svět komiksových hrdinů natolik, že věří že se může stat čímkoli. V prázdném pokoji jsem si vytvořila situaci pokoje komiksového nadšence a v něm poté strávila celý den.

VAPORWAVE 3D

2019, zaznamenaná postprodukovaná performance

Přenesení virtuálního žánru, který žije hlavně na internetu do reálného světa a jeho doslovné ztělesnění.

HOVORY

2018

Sestřih z osobních rozhovorů, které jsem vedla sama se sebou. Několik otázek bylo zodpovězených pomocí asociace.

APESHIT

2018

Reakce na videoklip k písni Apes**t od the Carters Carters. Z vlastních postprodukovanýchh fotek jsem vytvořila video, reagující na video původní. Ve videu reflektuji svůj osobní pohled na stereotypizaci návštěvy Paříže. Hlavním bodem byl den stráveny v Louvru, kde bylo natočeno i původní video.

FEAST

2018, Výstřih ze zaznamenané performance

Jedná se o pohled do mého světa, který jsem si před několika lety vyvořila. Nazývám ho svým královstvím, ve kterém jsem sama královnou i králem, královstvím volnosti, ve kterém nejsou žádní poddaní. Performance má zaznamenávat oslavu po procesu sebepřijetí.