Mezinárodní konference INTUICE

Brno: Villa Stiassni a Otevřená Zahrada

artalk.cz

intuice web

Konference Intuice, která se zabývá zkoumáním souvislostí mezi intuicí a našimi zkušenostmi ze života v digitální éře se v rámci projektu Art Reserch Bridge uskuteční v Brně 20. a 21. 10. 2105 ve Vile Stiassni a Otevřené zahradě.

Konference se koná ve spolupráci Fakulty Výtvarných umění VUT s Faculty of Icelandic and Comparative Cultural Studies University of Iceland.

Záměrem konference Intuice je zkoumat naše pojetí intuice samotné. Tento fenomén, který stále zůstává z velké části záhadou užívá vědomé a nevědomé zkušenosti a je považován za hnací motor inovací.
Vědomí toho, že nikdy nezískáme úplnou informaci o jakékoliv skutečnosti, nás vede k tomu, abychom zapojili naši intuici a spoléhali na zdroje, které aktivně vyhledáváme. Výsledkem je potom vytvoření nového druhu sociální inteligence. Ta se nadále opírá o naše zkušenosti z fyzického světa, ale současně také začleňuje naše zkušenosti z digitální sféry.

PROGRAM:

ÚTERÝ 20. 10. 9.00 – 18.00
Vila Stiassni - Hroznová 14, 603 00 Brno, Přednášková budova - vstup z ulice Preslova, www.vilastiassni.cz

STŘEDA 21. 10. 9.00 – 18.00
Otevřená zahrada centrum Nadace Partnerství - Údolní 33, 602 00,www.otevrenazahrada.cz

Přednášející
MARIA DALBERG, JANA FRANCOVÁ, ÁSTA FRIðRIKSDÓTTIR, ANDREAS GAJDOŠÍK, HLYNUR HELGASON, ERIN HONEYCUTT, ADAM HRUBÝ, ZUZANA JANEČKOVÁ, LENKA KOČIŠOVÁ, DAVID KOŘINEK, SLAVO KREKOVIČ, HELENA LUKÁŠOVÁ, CRISTINA MALDONADO, FILIP FIDLA MARTINEK, THIEN-THI NGUYEN, TOMÁŠ RULLER, KRISTÍN SCHEVING, PAVEL STEREC, HERWIG TURK, BARBORA TRNKOVÁ & TOMÁŠ JAVŮREK, MILOŠ VOJTĚCHOVSKÝ, ÞÓRA VILHJÁLMS WRIGHT